בתקופות לא פשוטות כמו זו שאנו נתונים בה כעת, עולה השימוש בסמים בניסיון להקהות ולשכך תחושות קשות של חרדה וכאב עקב טראומה, הלם קרב, מלחמה והמצב הביטחוני או אובדן של אדם קרוב. 

אם הבנו שפיתחנו תלות בסם שפוגעת בתפקודנו, באיכות חיינו ובקרובים לנו, ושנקלענו למעגל שימוש בסם שבמסגרתו עלינו להגביר את צריכתו כדי להשקיט תחושות לא נעימות ההולכות ומחריפות אף הן – זה הזמן לבחור להחלים.

ככל שנחכה עוד, זה רק יהפוך לקשה יותר.

הכרה בבעיה היא הצעד הראשון לפתרונה

עצם ההכרה בכך שאנו מכורים מקרבת אותנו צעד אחד נוסף להחלמה. המודעות מאפשרת לנו לבחור להחלים, ומעידה שיש לנו מספיק חוסן וצלילות כדי להכיר בבעיה, מבלי להדחיקה או להכחישה.

כעת הגיע הזמן להתחיל בתהליך הגמילה עצמו, הכולל גמילה פיזיולוגית בליווי אישי ומקצועי ומחויבות לחיות חיים משמעותיים בהתאם לערכינו ולהיות האנשים שאנו רוצים להיות.

לא צריך לעבור את זה לבד

המורכבות שבגמילה מסמים בבית הופכת פנייה לאנשי מקצוע מתאימים וקבלת ליווי מקצועי צמוד בתהליך הגמילה לקריטיות במיוחד. ליווי מקצועי זה יוכל גם לסייע ביצירת דינמיקה משפחתית מיטיבה, תומכת ומכילה בבית, שתוכל לסייע לכם בתהליך ההחלמה.

מטבע הדברים, התמכרות לסמים נוטה לפגוע ביחסים בין האדם המכור לבין בני משפחתו. אולם בבואו להיגמל, הוא זקוק להם יותר מתמיד. לכן טיפול משפחתי עשוי להיות שלב חיוני בדרך ליצירת סביבה תומכת שתאפשר לכם לגייס את מלוא המשאבים הדרושים לכם על מנת להתמיד בתהליך הגמילה.

מעגל מסייע נוסף יכול להיות קבוצתי, ולכלול שיתוף חוויות, הקשבה, הכלה ומתן וקבלת תמיכה מאנשים המתמודדים עם חוויות דומות לאלו שלנו והמצויים אף הם במסע לעבר גמילה מהתמכרות.

החיים שאחרי

לאחר שתיגמלו מהסם, תחזירו לעצמכם את הדבר החשוב ביותר – את החיים עצמם ואת היכולת להתמודד עם אתגריהם, לקבל אותם ולחיות אותם כפי שהם. 

גם לאחר שהגמילה הושלמה, חשוב להמשיך בליווי אישי ומקצועי שיסייע לכם הן בתמיכה והן במתן כלים שיעזרו לכם להישמר מהיענות לדפוסים שיצרו את ההתמכרות לסם בעבר.

יש לך שאלה?

השאירו את מספר הטלפון הנייד שלכם ונחזור אליכם לתיאום פגישה.

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *